Katalog Książek Online Biblioteki

Szukasz książki? Możesz sprawdzić jej dostępność w naszych zbiorach

Dyskusyjny Klub Książki

W naszej Bibliotece funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki, comiesięczne spotkania przy dobrej książce i kawie.

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019"

Coroczna impreza odbywająca się na Rynku miasta w Kościerzynie

WYPOŻYCZALNIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży usytuowana jest na półpiętrze, między I a II piętrem budynku biblioteki. Dysponuje ona bogatym księgozbiorem ( 14691 woluminów) z zakresu klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Dzieci znajdą tu książeczki pięknie wydane, bogato ilustrowane, pełne przygód  i tajemniczych historii, a  bajkowe wnętrze wprowadzi najmłodszych w świat baśni i legend.

Dzieci starsze i młodzież znajdzie tu pozycje książkowe z klasyki młodzieżowej, a także znane i lubiane na całym świecie serie wydawnicze.

Systematycznie uzupełniamy nasz księgozbiór nowościami wydawniczymi.

Księgozbiór literatury pięknej obejmuje:

• komiksy,
  • fantastykę,
  • książki przygodowe
  • lektury szkolne, zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i średnich.

Wolny dostęp do półek umożliwia czytelnikom samodzielny wybór interesującej pozycji książkowej.

Na miejscu można skorzystać z: encyklopedii, słowników i leksykonów.

Pracownicy wypożyczalni organizują dla dzieci przedszkolnych i szkolnych:

• lekcje biblioteczne,
  • teatrzyki,
  • spotkania autorskie oraz konkursy czytelnicze.

Wszystkie formy spotkań są organizowane w porozumieniu z dyrekcją szkoły lub nauczycielami.

W przypadku lekcji bibliotecznych należy zgłosić grupę osobiście lub telefonicznie: (058) 686-21-48  w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Nasz księgozbiór można sprawdzić w katalogu online na stronie www Biblioteki – tutaj.

Pozycje oznaczone symbolem WM – to książki wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Z wypożyczalni mogą korzystać dzieci, młodzież oraz dorośli, aby korzystać z zasobów bibliotecznych należy się zapisać wypełniając kartę zapisu, za dziecko małoletnie kartę zapisu wypełnia rodzic bądź opiekun prawny, przyjmując tym samym na siebie odpowiedzialność za zwrot książek w terminie i w należytym stanie.

Wszystkie pozostałe zasady związane z korzystaniem z księgozbioru dostępne są w regulaminie dostępnym na miejscu.

Należy pamiętać, że do wypożyczenia książek konieczne jest okazanie karty czytelnika.

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży umożliwia przedłużenie terminu zwrotu książek:

Zapis do wypożyczalni oraz korzystanie z jej księgozbioru jest bezpłatne.